CASPIR basiscursus – module 1 t/m 5
Voordelen en leerdoelen in het kort:
- Praktijken die afgelopen jaar zijn gestart met het zorgprogramma astma/COPD (en spirometrie in eigen praktijk uitvoeren) krijgen de kans om deze verplichte cursus te volgen
- Aantoonbaar kennisniveau spirometrie van de praktijk- verpleegkundige, praktijkondersteuner of praktijkassistente, alsmede het kennisniveau van de beoordelaar
- Deelnemers die de totale CASPIR cursus met goed gevolg hebben afgerond, ontvangen het CASPIR certificaat dat drie jaar geldig is
Inhoud en doelstelling
CASPIR is een cursus die bestaat uit 5 modules over spirometrie in de huisartsenpraktijken. De cursus is voor huisartsen en praktijkmedewerkers die deelnemen aan het zorgprogramma Astma/COPD én in hun praktijk spirometrie uitvoeren.
Het biedt je een gedegen basis om spirometrie in de praktijk te doen, de uitkomst te interpreteren en vervolgstappen te bepalen.
De ROHA adviseert praktijken die spirometrie in eigen beheer doen, binnen een jaar na de start van het zorgprogramma Astma/COPD de CASPIR-basiscursus te volgen, en daarna twee keer per drie jaar de (herhaal) cursus spirometrie (CASPIR module 6).
De cursus is in principe bedoeld voor duos van huisartsen en hun praktijkondersteuner of assistentes die zich bezig willen gaan houden met het afnemen en beoordelen van longfunctieonderzoek in de eigen praktijk. Een praktijkondersteuner kan zich echter ook alleen aanmelden voor de cursus, mits er binnen de praktijk een huisarts is die gecertificeerd is om de spirometrie te beoordelen.
Aanmelden kan tot 13 maart.
Programma
De CASPIR-basiscursus bestaat uit vijf modules van elk een aantal uur, die in een tijdsbestek van zeven maanden gevolgd worden. Module 1 en 4 kan je thuis of in de praktijk volgen/maken. Module 2 en 5 zijn fysieke bijeenkomsten en de derde module is een bezoek aan een longfunctielaboratorium.
- Module 1 is een e-learning over de basisbeginselen van het uitvoeren en beoordelen van spirometrie in de huisartsenpraktijk. Uiterlijk 20 maart ontvang je een e-mail met de inlogggegevens van de digitale leeromgeving van CAHAG waar je deze e-learning kunt vinden.
- Module 2 is een bijeenkomst met informatie over o.a. longfysiologie en uitvoering spirometrie, plus start van interpretatie. Hiervoor verwachten we je op donderdag 3 april om 17.30 uur in het Huis van de Wijk Buitenveldert (gevestigd in het gebouw MFC Binnenhof). Deze module duurt tot ongeveer 20.30 uur. De avond is inclusief catering.
- Module 3, hiervoor breng je een bezoek aan een longfunctielaboratorium. Dit gaat op afspraak vanuit module 2.
- Module 4, maken van een portfolio (of een training on the job, dit is nog in ontwikkeling).
- Module 5 is een bijeenkomst met o.a. bespreken van het portfolio, casusbespreking, praktijkexamen en eindtoets. Hiervoor verwachten we je op donderdag 18 september om 17.30 uur in het Huis van de Wijk Buitenveldert (gevestigd in het gebouw MFC Binnenhof). Deze module duurt tot ongeveer 20.30 uur. De avond is inclusief catering.
Docent(en)
Kaderhuisarts astma/COPD samen met longarts en longfunctieanalist uit de regio
Doelgroep(en)
Accreditatiepunten
Afmeldkosten
Inschrijven
Datum
u – u
Inschrijfkosten
Aanbieder
Hybride
Locatie: Module 2 en module 5:
Arent Janszoon Ernststraat 112
1082 LP Amsterdam
Online: Uiterlijk 20 maart ontvang je een e-mail met de inlogggegevens van de digitale leeromgeving van CAHAG.