Systeembeheer op orde: is jouw praktijk klaar voor de toekomst?

25 oktober 2024

Het is belangrijk dat het beheer van de ICT in je praktijk goed op orde is. Dingen als veilig mailen, een goede internetverbinding en de telefonie zijn zaken die goed geregeld én beheerd moeten worden. De ROHA wil praktijken daar bij ondersteunen en heeft daarom een aantal voorkeursaanbieders voor systeembeheer geselecteerd. Met deze aanbieders is specifiek afgestemd wat wij vinden dat ze (minimaal) moeten leveren, ook in het licht van de NEN 7510-certificering en de overgang naar één HIS.

Ons advies: sluit sowieso een onderhoudscontract met een systeembeheerder af als je dat nog niet hebt, zeker voordat je over gaat op een nieuw HIS.

Afhankelijk van wat de huidige situatie in jouw praktijk is, zijn er verschillende dingen die je nu kan doen:

Mijn praktijk gaat over naar het nieuwe HIS

Gaat jouw praktijk over naar het nieuwe HIS? Mogelijk gebruik je voor je huidige HIS een hosting leverancier (bijv. Futec, Zorgring, RAM technology of Danthas) en neem je bij deze hosting leverancier ook andere zaken af zoals e-mail, de opslag van bestanden, etc. Bij een overstap naar een nieuw HIS moet je ook deze zaken (ergens anders) beleggen.

Weet je niet precies hoe dit bij jou in de praktijk geregeld is? Wil je weten hoe en waar je deze zaken kan beleggen en wat dit voor je praktijk betekent? Neem dan contact met ons op voor een online adviesgesprek. Mail voor een afspraak naar Huib Hoogendijk: hhoogendijk@rohamsterdam.nl

Mijn praktijk gaat over naar het nieuwe HIS én…

Optie 1: ik zoek een goede systeembeheerder

De ROHA heeft drie systeembeheerders geselecteerd en daar afspraken mee gemaakt. Van deze partijen weten we dus zeker dat je de boel op orde hebt of krijgt als je met hen in zee gaat:

1. Danthas

2. Reflex Computers

3. RunningIT

Optie 2: ik heb al een van bovengenoemde systeembeheerders

Neem ruim voordat je overgaat op het nieuwe HIS contact op met je systeembeheerder om de processen te bespreken. We adviseren een goed onderhoudscontract af te sluiten en om de extra stappen die je praktijk ter voorbereiding moet nemen, helder te krijgen.

Optie 3: ik heb zelf al een fijne andere systeembeheerder

Mogelijk heb je een andere systeembeheerder waar je veel vertrouwen in hebt. Van belang is dat zij in staat zijn om je praktijk, met het nieuwe HIS, goed te begeleiden en dat zij voldoen aan de dataveiligheidseisen van o.a. NEN 7510.

We hebben een checklist opgesteld met zaken die je daarvoor moet gaan inregelen. Overleg met je eigen systeembeheerder wat je ingeregeld wilt hebben voordat het nieuwe HIS geïmplementeerd wordt:

Ga naar de Checklist basis IT op orde

Optie 4: ik wil graag een (online) adviesgesprek met de ROHA over wat het nieuwe HIS voor mijn IT-inrichting betekent

Wil je weten wat de overgang naar het nieuwe HIS precies voor jouw systeembeheer betekent en wil je daar met ons over sparren of vragen over stellen? Mail Huib Hoogendijk voor een afspraak: hhoogendijk@rohamsterdam.nl.

Gepubliceerd op: 15 april 2025
Maandag 7 april ging de eerste ROHA-praktijk over op het HIS van HealthConnected! Na een leerzame en soms wat turbulente periode, waarin we samen naar de implementatie hebben toegewerkt, was het eindelijk zo ver.
Gepubliceerd op: 19 maart 2025
Wil je met jouw praktijk ook aan de NEN 7510 norm voldoen, maar neem je nog niet deel aan ons Information Security Management Systeem? Meld je dan aan bij onze security officer!
Meer nieuws