Digitale triage en efficiënter zorgvragen afhandelen: Huisartsenpraktijk UvA onderzoekt de mogelijkheden

15 januari 2025

Hoe kunnen digitale tools helpen om de grote hoeveelheid binnenkomende zorgvragen zo efficiënt mogelijk af te handelen? Huisarts Sietse Wieringa van Huisartsenpraktijk UvA (voorheen de Oude Turfmarkt) onderzocht met financiële steun van o.a. de Amsterdamse HuisartsenAlliantie de mogelijkheden, en ontwikkelde een blauwdruk voor het beter stroomlijnen van de processen in zijn praktijk.

Huisartsenprakrijk UvA heeft te maken met een groot aantal zorgvragen via diverse kanalen. “Onze assistenten ervaren veel bellen als belastend,” vertelt Wierenga. “Daarom hebben we een aparte triagist bij onze telefooncentrale gezet. Dit werkte heel goed en was voor ons een eerste stap naar verdere optimalisering.”

De uitdagingen van een grote praktijk

De kern van de uitdaging binnen Sietses praktijk: het beheren van de vele kanalen waarop zorgvragen binnenkomen en het voorkomen van inefficiënties zoals dubbele handelingen. Met deze obstakels in gedachten startte de praktijk met een uitgebreid onderzoekstraject.

 

“Onze uitdagingen binnen de praktijk zijn het beheren van de vele kanalen waarop zorgvragen binnenkomen en het voorkomen van inefficiënties”

 

In Engeland zag Sietse hoe praktijken daar digitale triage tools gebruiken. Zou dat ook in zijn grote praktijk kunnen werken? Met een deel van de subsidie liet hij studenten geneeskunde en gezondheidswetenschappen bij zijn praktijk onderzoeken hoe patiënten en medewerkers de verschillende digitale triagesystemen ervaren.
“We hebben ook een uitgebreide procesanalyse uitgevoerd. Daarin hebben we gekeken wat voor onze praktijk het beste zou werken,” aldus Sietse.

Van blauwdruk naar implementatie

Met de ontvangen subsidie is vervolgens een blauwdruk ontwikkeld: een model dat beschrijft hoe digitale tools de zorgvragen efficiënter kunnen afhandelen. Veel oplossingen zijn gericht op triage, het stellen van een differentiële diagnose, consultvoorbereiding of urgentie checken.
Maar daarnaast ziet Sietse ook veel potentie in het centraal stellen van een huisarts aan het begin van het proces. “Een ervaren huisarts die de eerste digitale triage en besluitvorming doet, kan veel basale vragen snel afhandelen en de rest delegeren. Dat is ook minder foutgevoelig dat een automatisch systeem.”

 

“Een ervaren huisarts die de eerste digitale triage en besluitvorming doet, kan veel basale vragen snel afhandelen”

Netwerk en samenwerking

Om de ontwikkeling van oplossingen te versnellen, heeft praktijk UvA een ‘lerend netwerk’ opgericht. Dit netwerk brengt praktijkmanagers, huisartsen en andere zorgverleners samen om ideeën uit te wisselen over zowel digitale als analoge oplossingen voor het efficiënter maken van zorgprocessen.
Op 13 februari organiseert het netwerk een bijeenkomst in Amsterdam*, waar collega’s uit Engeland workshops zullen geven. “We leren van elkaar hoe we alle binnenkomende vragen – van spoed tot routine – efficiënter kunnen afhandelen,” aldus Sietse.

Toekomstperspectief

De volgende stap is de integratie van een aantal ideeën uit de blauwdruk in het HIS en patiëntenportaal. Ook wil de praktijk het lerend netwerk uitbreiden en studenten blijven betrekken bij het onderzoek naar de impact van de oplossingen. “Als grote praktijk lopen we soms achter op kleinere praktijken, die vaak sneller geavanceerde oplossingen kunnen implementeren,” geeft Sietse toe. “Maar we zetten alles op alles om een toekomstbestendig systeem te ontwikkelen dat zowel voor patiënten als medewerkers werkt.”

* Op donderdag 13 februari houdt het netwerk een workshop over efficiënte triage en taakafhandeling in de huisartsenpraktijk. Er komt een aantal Engelse huisarts-collega’s, onderzoekers en beleidsmakers uit Oxford en Londen naar Amsterdam om praktische kennis en oplossingen te delen. De workshop is van 16.30-18.00 uur (deel 1) en van 19.00-20.00 uur (deel 2) in Amsterdam centrum. Het volledige programma en de precieze locatie volgen binnenkort. Geïnteresseerde huisartsen kunnen fysiek en online aansluiten. Wil je je hiervoor aanmelden of meer informatie over het netwerk? Stuur dan een mail naar Ralph Besselink (praktijk Reguliersgracht) ralph@bottleneck.nl of bel 06 36 01 46 14.


Handig voor in de praktijk: samenvattingskaarten astma en COPD

De belangrijkste punten uit de NHG-richtlijnen voor zorg aan astma- en COPD-patiënten…

Atriumfibrilleren in Amsterdam: de laatste inzichten en ervaringen uit de praktijk

Op donderdag 28 november word je meegenomen in de nieuwe standaard Atriumfibrilleren, de…

Update NEN 7510: wat hebben we gedaan en wat kan jouw praktijk al doen?

De ROHA wil dat alle ROHA-praktijken én de ROHA zelf straks voldoen aan de NEN 7510 norm.…

Meer nieuws